Kampania społeczna Fundacji VEGA

SYMULATOR WAD I CHORÓB OCZU…

Sprawdź jak widzą osoby z różnymi wadami i chorobami wzroku…

Więcej

OBEJRZYJ OFICJALNY SPOT AKCJI…

Ten oraz inne materiały są dostępne na kanale fundacji w serwisie YouTube…

Więcej

PRZYBIJ 5-TKĘ!

Przybij piątkę i wesprzyj działalność Fundacji Na Rzecz Osób Niewidomych i Slabowidzących VEGA…

Więcej

Już 10 maja 2016r Fundacja na Rzecz Osób Niewidomych i Słabowidzących Vega rozpoczęła kolejną edycję Kampanii Społecznej „Spójrz dziecku w oczy” oraz VIII Dni Badań Okulistycznych.

Akcja informacyjna potrwa do 30 września 2016r. i kierowana jest do mieszkańców zarówno Miasta Kielce jak i Województwa Świętokrzyskiego.

Podczas VIII Dni Badań Okulistycznych (20-22 czerwca 2016) przebadamy wcześniaki, noworodki oraz niemowlęta przebywające na oddziałach neonatologicznych w wybranych szpitalach na terenie Miasta Kielce oraz na terenie Województwa Świętokrzyskiego.

Badaniami objęte zostaną także dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną w wieku 0-7, podopieczni Polskiego Stowarzyszenia na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym – Koło w Kielcach- Ośrodek Wczesnej Interwencji.

Partnerem Akcji po raz kolejny jest dr n.med. Wojciech Hautz- Kierownik Kliniki Okulistyki IPCZD.

Lekarze prowadzący badania to: dr Krzysztof Cieślik specjalista oddelegowany z Kliniki Okulistyki CDZ oraz dr Anna Walczyk z Oddziału Okulistycznego Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Kielcach.
Podczas obecnej edycji pragniemy przeprowadzić badania najmniejszych dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, Jest to niezmiernie trudna kwestia, ze względu na szereg trudności komunikacyjnych.

Badanie wymaga niezwykłej cierpliwości i odpowiedniej ilości czasu.
Dotychczas dzieci z niepełnosprawnością sprzężoną kierowane były do placówek w innych miastach, gdyż nie znajdowały potrzebnej pomocy na miejscu.

UWAGA RODZICE!

Istnieje jeszcze możliwość rejestracji na badanie dzieci z niepełnosprawnością intelektualną, z grupy wiekowej 0-7 lat.
Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny.

Kampania SPÓJRZ DZIECKU W OCZY oraz VIII Dni Badań Okulistycznych dofinansowane zostały ze środków Miasta Kielce oraz ze środków Województwa Świętokrzyskiego.

Agnieszka Janicka-Maj

Koordynator Kampanii

Tel. 695 660 340; e-mail: spojrzdzieckuwoczy@gmail.com